KONST / Litografier / Färglitografi 14953330
nr 1495 3330
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Kust. Signerad, numrerad 49/170,37x44 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
500 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 19:56:50
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian